شنبه , 8 بهمن 1401 - 4:28 قبل از ظهر
رفع لگ بازی پابجی

رفع لگ بازی پابجی (حل مشکل پابجی)

بازی‌هایی مانند PUBG Mobile، Fortnite، COD Mobile و هر فرمت بتل رویال دیگری در طول سال‌ها توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. فناوری و همراه با آن، پردازنده ها و ویژگی های تلفن های همراه ما تکامل یافته است.

رفع لگ بازی پابجی سخت نیست و با تنظیم و رعایت چند نکته می‌توانید تا حد قابل توجهی لگ بازی را کاهش دهید.

مقاله خرید ps5 را از دست ندهید.


PUBG Mobile یکی از معروف ترین بازی های موبایل در سراسر جهان است. اما مشکلاتی مانند افت فریم و تاخیر. این مسائل می تواند خسته کننده باشد و حتی ممکن است لذت بازی را از بین ببرد اما در این مقاله در مورد رفع مشکلات و لگ بازی پابجی صحبت می‌کنیم تا بتوانید این مشکلات را حل کنید.


رفع لگ و مشکل در PUBG Mobile


۱. حذف کش

اگر بازیکنان می خواهند تاخیر گوشی خود را برطرف کنند، می توانند سعی کنند حافظه پنهان گوشی خود را پاک کنند. بخش مهمی از حافظه آنها را آزاد می کند.

اگر مشکل ذخیره سازی کم وجود داشته باشد، حافظه پنهان به یک مانع تبدیل می شود.

۲. برنامه های پس زمینه را محدود کنید

اگر بازیکنان گوشی با 2 یا 3 گیگابایت رم دارند، باید برنامه‌هایی را که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند متوقف کنند. برخی از برنامه ها از رم استفاده می کنند، در حالی که برخی از آنها از اینترنت در پس زمینه استفاده می کنند.

بازیکنان می توانند این برنامه ها را با رفتن به تنظیمات → مدیریت برنامه → برنامه های نصب شده محدود کنند.

بازیکنان می‌توانند برنامه‌ای را که نمی‌خواهند در پس‌زمینه اجرا کنند، با استفاده از Power Saver → Don’t Run in Background انتخاب کنند.

۳. تمام برنامه های پس زمینه را ببندید


همانند محدود کردن برنامه‌های پس‌زمینه، بازیکنان می‌توانند قبل از فعال کردن PUBG Mobile، تمام برنامه‌های پس‌زمینه را ببندند. این برنامه‌های پس‌زمینه از بخشی از RAM استفاده می‌کنند که می‌تواند روی بازی تأثیر بگذارد.

۴. ذخیره داده را فعال کنید


فعال کردن ذخیره داده ها یکی دیگر از ویژگی هایی است که برنامه های موجود در پس زمینه را به اینترنت محدود می کند. بازیکنان می‌توانند هنگام بازی PUBG Mobile، ذخیره داده را روشن کنند و تیک همه برنامه‌ها را به‌جز PUBG Mobile بردارند.

این به برنامه اجازه می دهد تا از کل شبکه استفاده کند. این باعث می شود که پینگ کم باشد.

5. کاهش گرافیک

روان بودن بازی بستگی به دستگاه تلفن همراهی دارد که بازیکنان برای اجرای بازی از آن استفاده می کنند. برای دریافت مطلوب ترین نرخ فریم، کاربران می توانند گرافیک PUBG Mobile را کاهش دهند. این به آنها نرخ فریم بالاتر و تاخیر کمتری می دهد.

تنظیمات داخلی بازی پابجی برای رفع لگ و مشکلات

با استفاده از گزینه های درون بازی، می توانید تنظیمات گرافیکی و گیم پلی را تغییر دهید تا FPS خود را افزایش داده و تاخیر کمتری داشته باشید. نتیجه تغییر گزینه ها می تواند به سیستم شما بستگی داشته باشد.

  • کلاینت Steam را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید، سپس به کتابخانه بروید و PUBG را راه اندازی کنید.
  • اکنون “تنظیمات” را باز کرده و گزینه “گرافیک” را انتخاب کنید.
  • حالت نمایش را به “تمام صفحه” تغییر دهید.
  • رزولوشن مانیتور خود را برای دسکتاپ حفظ کنید، اگر آن را به پایین تغییر دهید ممکن است FPS بیشتری دریافت کنید.
  • FOV دوربین FPP باید بین “70-80” برای رده پایین، “80-90” برای رده متوسط و بالاتر از آن برای رایانه های شخصی رده بالا باشد.
  • در زیر آن می توانید همه چیز را “خیلی کم” یا “کم” نگه دارید.
منابع مطلب :‌ appuals.com و sportslumo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *